HISTORIE & RŮST

Budujeme Fashion Retail 3.0 – revoluční způsob, jak propojit e-commerce se světem lidí z masa a kostí. Naše cesta je dlouhá a naučila nás, co zákazníci chtějí. A milují.

 

V roce 2016 nás Inc Magazine označil za jednu z nejrychleji rostoucích evropských společností. V ČR dokonce nejrychlejší a v rámci Střední a Východní Evropy na 39. místě. 

 

2010

Dva úspěšní marketingoví dobrodruzi Ladislav Trpák a Josef Havelka zakládají ZOOT. Nejprve jako platformu pro setkávání módních značek a jejich fanoušků. Později sestavili tým, který vyhledával nejlepší nabídky a nabízel je uživatelům v reálném čase.

 

Navzdory jasnému zaměření na trendy byly konverzní poměry příliš malé. Proto jsme vynechali z procesu jednotlivé značky a začali zboží prezentovat zákazníkům sami. Reakce byla velmi příznivá a konverzní poměry byly rázem víc než dvacetkrát vyšší.

 

V tuto dobu jsme také vyzkoušeli koncept shopping klubu, který se bohužel neosvědčil. Naučili jsme se, že nejdůležitější je svého zákazníka nikdy nezklamat. Z toho důvodu jsme se rozhodli nabízet pouze zboží, kterým skutečně disponujeme, a koncept shopping klubu zavrhnout.

 

2012

S nákupním týmem a vlastním skladem jsme nabrali správný kurz. Ale k ohromení zákazníků bylo třeba ještě přidat. A tak jsme začali testovat něco nového. Omni-channel koncept, který spojoval světy online a offline. Otevřeli jsme první Výdejnu radosti a od té doby náš byznys rostl raketovou rychlostí.

 

2015

V tomto roce jsme zahájili činnost na Slovensku a v Rumunsku. A to je jen začátek …

 

Brutto and netto orders CZ